Národní žebříček pokračoval sprintem

V sobotu 22.4.2023 v odpoledních hodinách se uskutečnil závod žebříčku A orientačního běhu, Český pohár ve sprintu v Říčanech.

Závod byl situován do prostoru jižně od trati Praha – Benešov, do okolí Komenského náměstí, do sportovních areálů a parků podél Říčanského potoka, na Masarykovo náměstí, do okolí zříceniny hradu. Závodníky čekaly hodně rychlé tratě v parcích, sportovních areálech, na náměstí a v přilehlých ulicích. Převážná většina délky tratí byla vedena po plně zpevněných plochách (asfalt, dlažba, beton). OK Střelka měla zastoupení v kategoriích D18A, kde v konkurenci 59 běžkyň obsadila na trati dlouhé 3,15 km Zita Plachá velmi pěkné dělené 7. místo a v kategorii D20A, kde se na trati o délce 3,32 km Eliška Čápová umístila na 28. místě.