Jak jsme závodili na jaře

Jarní část sezony skončila Dětskou ligou na hradě Choustník, a tak je čas na krátké zhodnocení. 

V oblastních závodech jsme si vedli především v dětských kategoriích dobře. Povedlo se mít účast na všech oblastních závodech, což je pozitivní posun. Výborně se rozběhla Zita v našlapané kategorii D14. Celé jaro patřila do úzké skupiny nejrychlejších, hned za suverénní Srbovou z OK Jihlavy. Nakonec získala jedno 3 místo. Několikrát ji od bedny dělily pouhé sekundy. Celkové 4. místo se ziskem licence B, v konečném hodnocení jarní části oblastní soutěže tak bylo zasloužené.

Jolanka a Zikmund tentokrát nejlepší 🙂

Výborně zvládla jaro i Jolanka v kategorii D10N, která sice není tak rychlá, ale díky výborné práci s mapou dokázala získat 3x bednu (1x první a 2x druhá) ze 4 závodů kterých se v oblasti účastnila V oblastní soutěži tak z toho bylo nakonec 5. místo (málo zaběhlých závodů ji dělilo od lepšího umístění). 

Eliška na mistrovství oblasti třetí

Nesmíme zapomenout ani na zlepšující se Elišku (první závod běžela před rokem), která dokázala získat bronzovou medaili na mistrovství oblasti na krátké trati v kategorii D16 a celkově v oblastní soutěži skončila na pěkném 4. místě, kdy jí pouze jedna příčka dělila od zisku licence B. Tak na podzim to třeba klapne. 

Norča po  přechodu do kategorie D12 měla hlavně získat zkušenosti a adaptovat se. Tento úkol zvládla výborně. Po úvodních závodech, kdy se rozkoukávala v nové kategorii, výborně zaběhla závěrečný závod, kdy přivezla ve své kategorii z mistrovství oblasti na klasické trati první místo. Uvidíme, jak si Nora povede v podzimní části.

Toník před cílem

Ostatní ač někteří rychlí běžci ještě často ztrácí směr. Někdy však bedna klapla. Vojta jednou 3. Někdy od stupňů dělily pouhé vteřiny. Toník jednou 4. Na podzim se to určitě zlepší. 

Někteří naši členové zavítali i do sousedních oblastí. Za zmínku stojí třetí místo Jakuba v kategorii H14 z Jihočeské oblasti.

Zita reprezentovala náš oddíl, Tábor i Jihočeský kraj na dalších závodech. Výbornými výkony vybojovala nominaci v oblastním výběru žactva na Vyzývací pohár žactva v Šumperku, kde se sešli nejlepší žáci a žákyně celé republiky.

Ve sprintu v uličkách Šumperku doběhla Zita na pěkném 36. místě (téměř 100 nejlepších běžců z ČR). Ve štafetách oblastí nejprve pomohla k 8. místu první štafety a následující den rozběhla druhou štafetu oblasti na 9. místě. 

Další pěkné výkony předvedla Zita společně s Eliškou na celostátním finále přeboru škol v Brně (postup školy po vítězství v krajském kole), kde pomohly gymnáziu Pierra de Coubertina Tábor k celkovému 10. místu. Ve své kategorii D9 Zita doběhla 14 a Eliška 32 z 66 startujících závodnic. 

Emma – s úsměvem to jde lépe

Nesmíme zapomenout na naší Dětskou ligu, kde někteří co na oblast zatím nejezdí (nebo zřídka), dokáží předběhnout i ty zkušenější. Výborně na jaře běhal Fanda, Toník (kteří občas pokazí těžkou zkratku, ale tak nejlépe získají potřebné dovednosti) a předškolačku Emmu, která už zvládá běhat sama a nevede si špatně.

Přes léto je tak čas si od orienťáku trochu odpočinout, na letním soustředění vylepšili formu a hlavně náladu, aby nás orieňták bavil i na podzim. První oblastní dvojzávod proběhne 7. a 8. 9. viz ORIS.

Pro úplnost oddílové výsledky v oblasti. Celkové můžete nalézt zde 

Celkově se běželo 10 závodů. Počítalo se 6 nejlepších závodů. Kdo měl méně než 6 závodů tak byl ve velké nevýhodě, skoro všichni :-), musíme se zlepšit.

Kategoriepořadí/cel. v kat.Jménopočet závodů
D10N5/12 Doleželová Jolana4
D1221/30Plachá Nora5
D144/19Plachá Zita6
D164/8Čápová Eliška7
H10N8/14Krätzer Vojtěch3
H10N10/14Wierer Antonín2
H10N13/14Vaníček Štěpán1
H1221/22Wierer Jan2
H1418/28Krätzer Jakub4
H3525/38Wierer Martin2
H3528/38Doležel Tomáš3
H3535/38Vaníček Ondřej1
OB je především zábava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ubytování na OB mapě

Stříbrné Hutě

Závody

Kontakty

Mail: ob@okstrelka.cz
Mob.: 777 603 927

Přihlásit