Berlínský závod

Minulý pátek jsme vlakem vyrazili do Berlína a to nejen na místní závod orientačního běhu.      I když byla cesta dlouhá, příjemně nám ve vlaku utekla a na večer jsme již přijížděli na moderní berlínské nádraží. Nástupiště byly umístěny v podzemní části nádraží, a na povrch jsme se museli proplést změti eskalátorů a obchodů. U východu se nad námi tyčily další patra proskleného nádraží, na jehož vrcholu byly umístěny nadzemní dráhy.

První cesta v Berlíně vedla na velvyslanectví naší republiky, kde dospělí využili své právo podílet se na rozhodování o naší zemi, při volbách do parlamentu. Po návštěvě velvyslanectví jsme se ubytovali a jelikož byl pozdní večer, rychle spát, zítra se jede na závod.

V Berlíně je opravdu propracovaný systém veřejné dopravy. Cesta z centra Berlína až do Wandlitzu, severně od Berlína, kde proběhne OB závod, nám zabrala pouhých 40 minut. Při cestě jsme nejprve jeli metrem, poté nadzemkou a na závěr vlakem. Vše na sebe navazovalo a k cestě nám stačil pouze jeden lístek, který platil i pro zpáteční jízdu. Od nádraží k místní škole (shromaždiště) to bylo cca 500 m. Závod nebyl počtem účastníků nikterak velký, o to větší tu vládla pohodová atmosféra, kdy jsme zapředli do rozhovoru z vedoucím pořádajícího klubu, který k našemu překvapení vládl slušnou češtinou.

V Německu se nestaví fáborkované tratě , proto děti musely si zvolit trať bez fáborku. Trať pro nejmenší byla velice dobře postavena a nakonec jí všechny zvládly. V konečném součtu z toho bylo 4, 5 a 11 místo. A jaký byl les? Stromy, cesty, podrost jak u nás :-). Přesněji rovinatý les z mnoha drobnými terénními detaily.

Po návratu do Berlína jsme si prohlédli nejznámější místa a zajímavosti Berlína a tím pro nás závodní den skončil.

V neděli jsme navštívili berlínskou ZOO. Je tu opravdu pěkně, jen těch návštěvníků by nemuselo být tolik. Po mírné tlačenici jsme mohli vidět i tolik proslavené pandy, které si hověly na lehátku a samozřejmě jedly. Osobně si myslím, že spousta našich zahrad se té místní přinejmenším vyrovná, čímž nechci snížit kvality zdejší ZOO, ale vyzdvihnout kvalitu našich zoologických zahrad.

 

ZOO bylo poslední místo, které jsme v Berlíně navštívili a tak nás čekala už jen dlouhá cesta domů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakty

Mail: ob@okstrelka.cz
Mob.: 777 603 927

Přihlásit