220930 Trénink

Trénink – mapový
Soukeník od Zhoře
Výsledky Mezičasy

Trochu jsme procvičili terén a běh v podobném terénu co bude naše oblast. Běhalo se v různém pořadí ke kontrole a zpět. Někdo stihl vše, jiní trochu méně. Některé čipy nebyly vyčteny. Určitě zajímavé porovnat mezičasy. Ke kontrole spíše o mapě, zpět pak o rychlosti. 31 je 1 ve výsledcích, 32 je 2 atd.

Výsledky

Trénink jsme zvládli i při fotbalovém zápase, který se hrál na hřišti vedle kterého jsme běhali na místní tartanové dráze. Vyzkoušeli jsme si rychlost, čtení za běhu i paměť. Na závěr jednoduchá OB v areálu školy, viz. mapa. Trochu jsme to ztížili a tak kontrola byla označena jen stojanem (bez lampionu) a průběh se razil mechanicky do mapy.

Mezičasy

V rámci techniky jsme procvičovali azimuty. Šlo o krátké azimuty v čistém lese. Jen pro připomenutí: Buzolu držet v ose těla (především u klasické buzoly, palcovka je většinou v ose těla přirozeně). Přiložit buzolu na požadovaný směr a točit se dokud sever skutečný (na buzole) není stejný jako na mapě (horní okraj, v našem případě nakreslená buzola na mapě).
K výsledkům – běh na 36 byl návrat k orientačnímu bodu a tak svědčí o rychlosti běhu. Postupy na 31 až 35 jsou ty azimutové a mezičas k nim tak vypovídá více o technické dovednosti.

220914 Trénink

Trénink -mapový, okruhy
Mapa- U zimního stadionu
Výsledky
Mezičasy

Tři velice podobné okruhy a tak to bylo především o rychlosti.